assortis electric

EcoPASTO

Je průtočný pasterizér na mléko, který se snaží o redukci pořizovací ceny a jednoduchosti výroby mléka nebo i sýru. Jednoduchost a nízké náklady byli prioritou při tvorbě toho stroje.

Stručný popis

Průtočný pasterizér na mléko

ecoPASTO je zařízení určené k rychlé pasterizaci mléka. Je to ideální zařízení pro male výrobny sýrů a mini-mlékárny. Čerstvé mléko je rychle pasterováno po dobu 30-ti sekund a následně okamžitě zchlazeno na teplotu vhodnou pro okamžité zpracování mléka na sýr, jogurt apod. Celý proces pasterizace a zchlazení trvá pouhou minutu. Díky inovativní technologii za zařízení energeticky nenáročné a nepotřebuje k provozu zdroj vody.

Hlavní výhody
pasterizéru EcoPASTO

Během procesu pasterizace není spotřebovávána žádná voda. Ta je potřeba pouze k prvotnímu naplnění tanku na teplou vodu kde pak zůstává uzavřena v okruhu a též během sanitace stroje po ukončení pasterizace.

Díky nízké spotřebě elektrické energie je možné celý systém napájet ze solárních panelů a provozovat jej tak mimo dosah zdroje elektrické energie. Naše firma nabízí pasterizér samotný, nebo integrovaný do kontejnerové stanice vybavené vším potřebným, viz ecoMILK STATION.

Díky čištění pomocí CIP (Cleaning in place technologie) je pasterizér vždy čistý a díky tomu se jeho životnost zvyšuje a také zamezuje výskytu nežádoucích bakterií a plísních v pasterizéru.

Pasterizér se vyrábí ve třech variantách s výkonem 200,500 nebo 2000L/hod. Největší z pasterizerů je vybaven i automatickým řídícím systémem, včetně samočistícího systému po dokončení pasterizace.

Napište nám a rádi vám pomůžeme s výběrem pasterizéru

Varianty

Průtočného pasterizéru na mléko EcoPASTO

ecoPASTO

EcoPASTO 500

Cena na poptání

Název projektu: Vývoj a výzkum mobilní sběrné stanice mléka s přenosem dat na internetový server a s aukčním portálem

Registrační číslo projektu: CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_176/0015693

 

Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Cílem projektu je vyvinout, navrhnout a ověřit snadno umístitelnou a následně i přemístitelnou stanici pro sběr mléka s přenosem dat na internetový server a s aukčním portálem.

Výstupy projektu budou

1) průtočný pasterizér (bez nutnosti potřeby vody) – prototyp

2) kontejnerová technologie sběrné stanice – výstup uskladnění pomocí mrazících boxů – prototyp

3) kontejnerová technologie sběrné stanice – výstup sýrařský kotel – prototyp

4) software pro prodej mléka, monitoring stavu stanice a správy stanice – software

Projekt je spolufinancován Evropskou unií